Som nefajčiar ale každý deň si zadarmo zafajčím

Autor: Peter Jurčo | 1.9.2011 o 8:54 | (upravené 1.9.2011 o 9:09) Karma článku: 23,76 | Prečítané:  4473x

Je nové ráno. Viem to podľa toho, že sused už fajčí na balkóne (asi preto,  aby mal dostatok kyslíka potrebného k procesu horenia) a oblak jeho dymu sa presúva cez moje vetracie okno. Ďakujem.  Práve som si pofajčil rannú cigaretku a nič som preto nemusel urobiť.

vodník - fajčiarvodník - fajčiar

Druhá dávka ma čaká na zastávke autobusu.  Je už o niečo silnejšia ako tá ranná. Ozrutný oblak dymu viacerých náruživých fajčiarov sa valí zo zadnej časti búdky.  Podľa mnohých fajčiarov je asi pôdorys búdky tou pomyslenou hranicou medzi verejným a neverejným priestranstvom. Škoda, že to nevedia vysvetliť tomu hlúpemu dymu, čo sa ďalej drzo šíri bez toho aby rešpektoval nejaké hranice.  Druhá dávka je za nami. V autobuse zregenerujem pľúca a rozmýšľam, kde ma zastihne ďalšia.

Po ceste do práce stretnem niekoľko náhodných chodcov „jazdiacich" na nikotín a obratne sa im zďaleka vyhnem. Tretiu dávku by som rád odložil na čo najneskôr. Teším sa do práce, teším sa na kanceláriu bez pridanej hodnoty dymu ale ešte musím prejsť fajčiarskou zónou.  Zhlboka sa nadýchnem a rýchlym krokom sa prenesiem ku výťahu. Som v kondícii  - dnes som prešiel chodbou na jeden nádych. Tretia dávka je v nedohľadne.

Obedňajšia prestávka znamená niekedy aj novú fajčiarsku porciu. Je pekne a tak si sadnem ku stolom vonku do nefajčiarskej zóny.  Je čas zrelaxovať. Zrazu ma niečo pošteklí pod nosom. Dobre známy smrad. Obzerám sa a hľadám zdroj. Sedí o dva stoly ďalej.  Asi nevie, že je tu nefajčiarska zóna. Rozmýšľam, či ho ísť upozorniť  alebo si presadnem proti smeru vetru. Zvládnem to, dofajčil. Tretia dávka nebola až taká nepríjemná.

Teším sa domov na rodinu a tak sa ponáhľam z práce. Zástavka autobusu - štvrtá dávka. Konečne doma. Manželka ma už čaká s ročnou dcérkou v kočíku a staršou šesťročnou.  Tešíme sa na spoločnú prechádzku. Určite sa zastavíme na zmrzlinu. Netušíme, že práve tam získame najsilnejšiu nikotínovú dávku.

Všetci dostali zmrzlinu, najmladšia kornútok. Sadli sme si k stolom patriacim cukrárni. Na stole bol popolník - zlé znamenie. Nemýlil som sa. O chvíľu sme už boli zahalený dymom. Teraz to bolo naozaj intenzívne - vedľajší stôl - dve mladé baby silne premaľované so silnými cigaretami. Úplne pokojne som vstal od stolu a pekne som ich poprosil či by mohli brať ohľad najme na malé dieťa. Dostal som odpoveď so „silným argumentom". Čo ťa je do toho. Odpovedala tá viac zmaľovaná. Je na stole popolník? Je, takže si môžeme zapáliť.  Keď dokončila, vyfúkla na mňa silnú dávku dymu. Piata dávka.  Napadali ma rôzne myšlienky. Čo keby som ju práve teraz opľul. Mám predsa právo na to, čo robím so svojím telom. Nemôžem zato, že slina by po vetre zasiahla jej tvár. Ja fajčím jej dym a ona by sa umyla mojou slinou, ktorá je inak omnoho zdravšia ako jej dym. Boli by sme vyrovnaní.  Teda skoro. Ale takto nefungujem. Z tónu jej hlasu a grimasy som odhadol IQ respondentov a usúdil som, že je múdrejšie ustúpiť.

Piata dávka v meste bola neplánovaná ale šiesta večer príde od susedovho balkóna na sto percent. Takto fungujem ako nefajčiar, ktorý si zadarmo každý deň pofajčí.

Ďakujem vám fajčiari, že si svoje hobby nenechávate len pre seba ale radi sa podelíte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?